Nem probléma, hogy a Nemzeti alaptanterv kerüli a rendszerváltás szót a Történettudományi Intézet szerint
A hatályos Nemzeti alaptanterv csak a rendszerváltoztatás megnevezést használja.
A hatályos Nemzeti alaptanterv csak a rendszerváltoztatás megnevezést használja.
Felvonulásokat szerveznek nekik, propaganda játékokat kapnak, közben pedig a fronton harcoló katonáknak kell ruhákat varrniuk vagy mobil kályhát készíteniük az orosz iskolásoknak.
Az új Nemzeti alaptantervhez készült általános iskolai törikönyvből kimaradt az őskor és Hammurapi törvénykönyve is. Helyette viszont magyar őstörténetet tanulnak majd a diákok.
A Molotov-koktél teljes „receptje” szerepel a 12. évfolyamosok történelemkönyvében – szúrta ki egy szülő.
"Végre tényleg értékelni kell azokat, akik tanítanak" - mondja Miklósi László, a Történelemtanárok Egyletének elnöke, aki vendégszerzőnknek adott interjúban a tankönyvek és atlaszok sorsáról, az érettségiről is beszélt, és persze arról, hogy mi választja el a XIX. és a XXI. század oktatását. És hogy milyen érzés egy lelőtt amerikai repülőgép alumíniumdarabjából készült vietnámi fésűt a kezébe fogni.
Bekerül Törökországban az ötödik osztályos honismereti tankönyvbe a tavaly július 15-i puccskísérlet - írta a Habertürk tekintélyes török napilap pénteki számában.
Feladat a csillagos ötösért: értelmezd az alábbi ábrát!
Nagyon megfizették az Orbánt tankönyvbe szerkesztő írókat. Egy hallgató, aki a szabad identitás jegyében Őfelségének szólította magát., közben hazánkban egyre több nyelvvizsga megváltozik.
Szakértői vélemény szerint kiugróan magas összegért dolgoztak a nyolcadikos állami történelemkönyven a szerzők.
Nem csak szülők, de szakértők is úgy vélik, hogy kiegyensúlyozottság nélkül került bele a 8. állami történelemkönyvbe Orbán Viktor, Gyurcsány Ferenc és Medgyessy Péter miniszterelnökök. Az MSZP Aáry-Tamás Lajoshoz fordul, hogy vizsgálja ki, hogy szabályszerű-e a politikusok megjelenítése, mert szerintük Orbánról kedvezőbb képet festenek.
Az ötödik osztályosok történelemkönyvében az szerepel, hogy a Biblia szerint a zsidók Palesztinában telepedtek le, miután kiszabadultak Egyiptomból.
Néró gyújtotta fel Rómát, Petőfi a Nemzeti Múzeum lépcsőjén szavalta el a Nemzeti dalt, Dugovics Titusz volt az, aki a mélybe rántott egy török janicsárt – ezek a legendák már annyira beitták magukat a köztudatba, hogy sokszor még a tankönyvszerzőknek sem szúrnak szemet, de vajon van-e létjogosultságuk a történelemoktatásban?